banner3

PERYÖN: 47 üniversiteden 150 genç ile bu yaz beraberiz

Türkiye İnsan Yönetimi Derneği Ege Şubesi “Bu Yaz Beraberiz” Projesi ile Üniversite Gençliğine Mentörlük yapacak.

DERNEKLER 24.07.2020, 12:39
PERYÖN: 47 üniversiteden 150 genç ile bu yaz beraberiz

COVİD-19 sürecinde staj imkanı bulamayan gençleri iş hayatına hazırlamak, tecrübe kazandırmak amacı ile başlatılan “Bu Yaz Beraberiz” mentee-mentor projesi 47 üniversiteden 150 öğrencinin başvurusu ve 101 eşleştirme ile başladı.

3 aylık bir sürede öğrencilerin gönüllü olarak birbirinden değerli ve tecrübeli mentörler ile yaz aylarında birlikte olma şansı yakalayacağı ve 101 eşleşmenin gerçekleştiği proje PERYÖN Ege Şubesi Başkanı Serdar Kalaycıoğlu, Proje Koordinatörü Pelin Gürses ve EMCC Dünya Başkanı Dr. Rıza Kadılar’ın katıldığı çevrimiçi toplantı ile tanıtıldı.

Proje hakkında bilgi veren Serdar Kalaycıoğlu “COVİD-19 Pandemi sürecinde pek çok işyerinin uzaktan çalışmaya geçmesi ve sonrasında aldıkları tedbirler nedeni ile bu sene yaz döneminde üniversite öğrencilerimizin iş hayatına hazırlık aşamasında en faydalı yol gösterici olan staj süreçlerinde maalesef sıkıntıların ortaya çıkmaya başladığını gözlemledik. Derneğimize gelen talepler ve üyelerimizden gelen geri dönüşler üzerine yönetim kurulumuz ile yaptığımız toplantılarda bu sıkıntılı durumun nasıl ortadan kaldırılabileceği, zaten kısmen sekteye uğramış olan eğitim-uygulama süreçlerinde öğrencilere nasıl destek olunabileceği konularını gündeme getirerek çözüm ve proje önerileri üzerinde çalışmalar yaptık” dedi.

Kalaycıoğlu “Bu Yaz Beraberiz” adını verdiğimiz projemizde, çalışma hayatında da giderek etkinliği artan dijital platformlar üzerinden yapılacak birebir mentörlük programı ile öğrencilerimizin iş hayatına atılma aşamalarına, mesleki ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmayı ve pandemi sürecinde yaşadıkları olumsuzlukları bir nebze de olsa ortadan kaldırmayı amaçladık” dedi.

Projenin hızlı bir şekilde uygulamaya geçtiğini ve Haziran ayının son haftası mentee ve mentör kayıtlarını almaya başladıklarına değinen Kalaycıoğlu “3-4 günlük bir kayıt süreci sonrasında karşımıza çıkan sonuç ne kadar doğru bir adım attığımızı gösterdi. 47 üniversitemizden 150 ye yakın öğrenci menti olarak projemize başvurdu ve mentörlük almak istediğini belirtti. Mentörlerin atanması sonucu toplamda 101 eşleşme gerçekleştirdik. Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarını kapsayacak şekilde toplamda 3 ay sürmesi planlanan projemiz için Mentee ve mentörlerimiz belirlenen proje zamanı içerisinde en az 3 kez dijital platformlar ile bir araya gelecekler, görüşme sayısı tarafların talebi durumunda artabilecek. “Bu Yaz Birlikteyiz” projesi ile PERYÖN Ege şubesi olarak oldukça geniş kapsamlı bir öğrenci kitlesine ulaşarak onlara iş hayatı ve kendi farkındalıklarına dair katkı sağlama fırsatı yaratabildiğimiz için çok mutluyuz” dedi.

Kalaycıoğlu ayrıca dernek olarak çalışmalarının hız kesmeden devam edeceğini belirtti.

emek.

Yorumlar (0)
22°
parçalı az bulutlu